Daha önce kullanmayanları şaşırtan teknoloji! İşte Huawei PaperMatte

Huawei’nin geliştirdiği PaperMatte ekran teknolojisi, tablet kullanıcılarının göz sağlığını korumayı hedefleyen bir dizi özelliğe sahip. Bu teknoloji, nano-seviye anti-parlama kazıma teknolojisi kullanarak çevresel ışık girişimini yüzde 97 oranında azaltıyor ve ekran parlamasını minimize ediyor. Bu sayede hem iç hem de dış mekanlarda net bir görüntü elde ediliyor ve uzun süreli kullanımlarda göz yorgunluğu azalıyor.

Huawei PaperMatte nedir? İşe yarıyor mu?

PaperMatte ekranlar, TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık ve Flicker-Free (Titreşimsizlik) sertifikalarına sahip. Bu sertifikalar, ekranın yaydığı düşük mavi ışık ve titreşimsiz görüntü ile göz yorgunluğunu minimize ettiğini kanıtlıyor.

Teknolojinin temelini nano ölçekli bir işlemle şekillendirilen ve ekran optimizasyon teknolojilerini içeren çok katmanlı bir yapı oluşturuyor. Bu yapı, parlaklığı azaltarak ve yumuşak ışık yayarak gözler için daha rahat bir deneyim sunuyor.

Ekran yansıtıcılığı yüzde 2’ye kadar düşürülüyor ve ışık girişiminin yüzde 99’u engelleniyor. Bu da daha net görüntüler ve yüzde 95’e varan ekran geçirgenliği ile yüksek çözünürlükte ve canlı renklerde bir ekran deneyimi sağlıyor.

Huawei, PaperMatte ekran teknolojisini geliştirmek için birçok görsel sağlık laboratuvarı kurdu ve çeşitli tıp fakülteleriyle işbirliği yapıyor. Bu laboratuvarlarda, fotoropterler, kornea topografisi cihazları, fotorometreler ve daha birçok gelişmiş ekipman kullanılarak detaylı araştırmalar gerçekleştirdi.

PaperMatte ekran, nano ölçekli magnetron optik kaplamalara çok katmanlı bir kaplama uygulayan yeni bir süreç kullanıyor. Bu sayede, gelen ışık dalgaları etkileşime girerek birbirlerini iptal ediyor ve ışık yansıması azalırken ışık iletimi artıyor. 27 katmanlı PaperMatte teknolojisi, ekran yansıtıcılığını yüzde 60 azaltıyor ve ekran geçirgenliğini yüzde 95 artırarak daha net ve gerçekçi renkler sunuyor.

Ayrıca kağıt dokusunu simüle eden nano-seviye kazıma teknolojisi sayesinde Huawei M-Pencil ile kağıt üzerinde yazma hissi veriyor. Ultra-hidrofobik yağ direnci filmi ise ekranı parmak izi lekelerine karşı koruyor ve dokunmatik kontrol deneyimini iyileştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir