Fotoğraflar Pucca’nın taşındığı daireden… Ev sahibi isyan etti

Jale Tuncer 3 ay önce ‘Pucca’ ismiyle tanınan sosyal medya fenomeni Selen Pınar Işık’ın Nişantaşı’ndaki 3+1’lik evinde 2,5 yıldır kiracı olduğunu söyleyerek Işık’ın ilk yıl kirayı eksik ya da geç yatırdığını, 16 aydır kira ödemediğini ve eve zarar verdiğini öne sürmüştü. Tuncer, kiranın 2023’te 10 bin 500 lira olduğunu ifade ederek “İyilikten maraz doğdu” demişti.

Jale Tuncer

‘Pucca’ ise kirasını ödemekte zorlandığını belirterek şunları söylemişti:

“1,5 yıldır ekonomik olarak ben değil, ülke olarak zor durumdan geçiyoruz. Hem ev sahipleri hem de kiracılar mağdur. Evet ben de kiramı ödemekte zorluk yaşıyorum milyonlarca insan gibi. Yaşadığım zorlu süreçleri beni takip edenler zaten biliyorlar. Oğlumun başına gelen talihsiz kaza üzerinden kendi yaşadığım ekonomik zorlukların arkasına sığınmak istemiyorum ama zor günlerdi. Tek başıma bunların altından kalkmaya çalışıyorum tökezlesem bile. Süreç mahkemeye taşındığı vakit tek olmadığımı, milyonların aynı sorunları yaşadığını gördüm.”

“Zaten evi boşaltma sürecinde olduğum ve davanın devam ettiği yasal süreçte neden magazin sayfalarında olduğumu anlamış değilim. Haber kanallarının röportaj taleplerini kabul etmiyorum. Oğlum 6 yaşındaki ve zaten yeterince zor günler geçirdik daha fazla psikolojimizin bozulmasına izin vermeyeceğim. Mahkeme sürecimiz devam ediyor. Sizi meşgul ettiğim için kendi adıma özür dilerim.”

Selen Pınar Işık 

Yaşananların ardından ‘Pucca’nın eski ev sahibi olduğunu söyleyen Tuba Ünsal da “Yıllarca benim evimde kiracımdı Pucca. ‘Evimi mahvetti’ demek az kalır” diye konuşmuştu.

“19 AY VERİLMEMİŞ KİRA, ÇIKARTILMIŞ PRİZLER…”

Jale Tuncer bugün Instagram hesabından Selen Pınar Işık’ın taşındığını ancak evi kullanılamaz hale getirdiğini açıkladı.

Tuncer evinin görüntülerini paylaşarak “Çok sevgili Pucca’dan geriye kalanlar. Ben kurtuldum ama yeni ev sahibine gerçekten çok üzülüyorum. Fotoğrafların ve videoların evime verdiği zararların hepsini burada paylaşacağım” ifadelerini kullandı.

Duvar, banyo ve prizlerin zarar görmüş halini yayınlayan Tuncer, “19 ay verilmemiş kira, ödenmeyen aidatlar, çalışmayan buzdolabı, kokusundan açılmayan fırın ve bulaşık makinesi, teslim ettiğimiz gibi bırakılmayan dolap kapakları, çıkartılmış prizler, darbe almış kapılar, devre dışı bırakılmış akıllı ev sistemi, sessizce bir özür dilemeden terkedilen ev” diye yazdı.

Ev sahibi sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı: “Son 10 yılda iş sebebi ile 8 tane ev değiştirdik. Tek bir ev sahibimi dahi üzmedim. Arkamda toz dahi bırakmadan ayrıldık. Adını dahi anmak istemediğim kişi hakkında gündeme gelen konu hakkında tanıdığım, tanımadığım kişilerden son durumun ne olduğu hakkında mesajlar alıyorum. Hepsini cevaplayacağım.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir